A Waldorf-saláta eredetét a New-York-i luxusszálloda, a Waldorf-Astoria konyhájában kell kutatnunk, ugyanis a 900-as évek elején az akkori séf lepte meg vele a vendégeket. Lényege az erősen aromás zeller, a savanykás-édeskés alma és dió, valamint a majonézmártás kellemes összhatása. A saláta szabadság és kreativitás, de vannak a nagy klasszikusok, ahol érdemes az eredeti alapreceptet megismerni, és csak utána alakítani a magunk kényére és kedvére. Remek ízharmónia, amit gyakran tovább is variálnak, én most rosé szőlővel (vagy más néven vörös szőlő), koktélparadicsommal és salátával kombináltam, de zöld szőlővel is helyettesíthetjük, illetve sajttal és mazsolával is gazdagíthatjuk. Kiadós, egyszerű, sőt olcsó, a végeredmény pedig egy nagyon elegáns és finom saláta. Egytálételként vagy többfogásos menüben előételként is tálalhatjuk.

Hozzávalók:

2 alma
2 zellerszár
60 g dió
2 ek citromlé
120 ml majonéz (elhagyható)
himalája só
frissen őrölt gluténmentes bors (Lucullus)
egy kis fej fejes saláta
egy marék rukkola
1 fürt nagyszemű rosé szőlő
pár szem kisebb koktélparadicsom (opcionális vagy elhagyható)

Elkészítés módja:

Ez nem egy bonyolult étel, semmi különöset nem kell vele csinálnod.

1. Az almákat megmossuk, kettévágjuk, magházukat kiemeljük, héjuk vastagságától és ízlésünktől függően meghámozzuk vagy hámozatlanul hagyjuk őket, apróra felkockázzuk, megöntözzük citromlével.
2. A szárzellert is csíkozd – vagy karikázd – fel, majd keverd az almához. A dióbelet vágd durvára, de egészben is hagyhatsz pár szemet, a szőlő darabokat kettévágjuk, vagy szintén egészben hagyjuk, majd szórd az almás keverékhez.
3. A salátát leveleire bontjuk, megmossuk, kicentrifugázzuk vagy konyharuhával szárazra lapogatjuk. Néhány szép levéllel kibélelünk egy nem túl mély tálat, a többit falatnyi darabkákra tépkedjük, és a tál aljára szórjuk. A rukkolával is ugyanígy teszünk. Ráhalmozzuk a salátakeveréket.
4. A végén nem szükséges, de adjuk hozzá a majonézt, fűszerezd ízlésednek megfelelően, forgassuk át újra és tálaljuk.

Tanács:
  1. Fedd le a tálat, tedd a hűtőbe pár órára vagy akár egy éjszakára, és utána fogyaszd, úgy sokkal jobban összeérnek az ízek.
  2. Ha tartalmasabbra vágysz, pirított csirkemellel is feldobhatod.

Jó étvágyat! 🙂